RikaTillsammans.se - Tankar om livet, personlig utveckling och privatekonomi av Jan Bolmeson

Better Globe i Expressen

Skrivet av Jan Bolmeson onsdagen den 18 februari 2009 4 kommentarer

Jag pratade med en av mina kollegor inom Better Globe och fick reda på att hon faktiskt varit med i Expressen i en artikel.

Läs mer:

Klicka på bilden för att göra den större!

better-globe-expressen.jpg

Gilla på Facebook

 

4 kommentarer till "Better Globe i Expressen"

  1. bli Ekonomiskt Fris kommentar:
    Den 2 april, 2009 klockan 10:46

    MLM, nätverksmarknadsföring, kan göra mycket gott. Det gäller att hitta det rätta företaget.

    Hur går det med Better Globe?

    Inte funderat på annat MLM företag som just nu lanseras i Sverige och formligen växer exponentiellt?

  2. Olle Lecknes kommentar:
    Den 2 april, 2009 klockan 15:04

    Gissa om jag var stolt för att jag redan har en Better Globe skog i Kenya när jag var på Climate Event i Stadshuset i går kväll.

    I den avslutande paneldebatten frågade Margot Wallström vad var och gör och har gjort i sin vardag för att minska CO2 utsläppen.

    Tony Blair har solceller, Fredrik Reinfelt har en biobil, Clinton har lågenergilampor, Wangari Mathai är varsam med användningen av vatten. Läs mer om varför det är så viktigats att ta personligt ansvar och agera som ledare varje dag… http://lecknepartners.wordpress.com/2009/04/02/varldsmasterskap-i-ledarskap-eller-sa-dor-vi/

    Wangari började plantera träd 1977 så hon har kommit lite längre, 40 miljoner träd, vid det här laget. Ã… andra sidan är vi många ambassadörer som leder tillsammans i Better Globe.

    Går fint
    Olle

  3. Jans kommentar:
    Den 2 april, 2009 klockan 20:33

    Delar din uppfattning. Jo då, det går bra, men har inte lagt ner så mycket tid eller energi på det. Vad många missar är ju att MLM kräver rätt mycket jobb, precis som allt annat.

  4. bli Ekonomiskt Fris kommentar:
    Den 2 april, 2009 klockan 20:43

    Kanske detta kunde vara något:

    http://www.tjanapengarhemifran.se/

    Nystartat MLM-företag, Agel, och det växer så det knakar. Den som kan MLM vet hur jobbigt det är att hitta leads. Det gör landningssidan, och jag får minst 2 leads per dag!

Kommentera

Kommentera gärna!

Skriv gärna en rad eller två om vad du tyckte om artikeln eller om du har någon fråga, tanke eller fundering.

*

* markerar obligatoriska fält. E-postadress publiceras inte. Om du vill få e-post när en
ny kommentar skrivs, klicka i rutan nederst på sidan.

Blogg listad på Bloggtoppen.se